Mobilya iade edilir mi?

Mobilya iade edilir mi? Mobilya iade edilir mi?, Magazadan alinan Mobilya iade edilir mi?, Mobilya cayma hakkı nedir?, Hangi durumlarda iade kabul edilmez?, Mağazanın iade almama hakkı var mı?

Şuanda Mobilya iade edilir mi? isimli sayfayı görüntülüyorsunuz. Daha fazlası için  Sayfamızı sayfasını ziyaret edebilirsiniz. 

Mobilya iade edilir mi?

Magazadan alinan Mobilya iade edilir mi?, Alıcı aldığı mobilyayı teslim tarihinden sonra 14 gün içersinde iade edebilir. ALICI' nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa ALICI kusuru oranında SATICI' nın zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür.

Magazadan alinan Mobilya iade edilir mi?

Magazadan alinan Mobilya iade edilir mi?, Alıcı aldığı mobilyayı teslim tarihinden sonra 14 gün içersinde iade edebilir. ALICI' nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa ALICI kusuru oranında SATICI' nın zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür.

Mobilya cayma hakkı nedir?

Mobilya cayma hakkı nedir?, 6052 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanunda, mağaza-firmadan görerek satın alınan ürünlere cayma hakkı tanınmamıştır. Kanuna göre Mağazaların satmış oldukları ürünleri sebepsiz yere iade alma zorunlulukları yoktur.

Hangi durumlarda iade kabul edilmez?

Hangi durumlarda iade kabul edilmez?, Cayma hakkının kullanımı için, tüketicinin bu hakkını yazılı olarak satıcıya bildirmesi gerekmektedir. Satıcı, cayma bildiriminin kendisine ulaşmasından itibaren 14 gün içinde ürün bedelini tüketiciye geri ödemek zorundadır. Eğer mobilya internetten alınmışsa 14 gün içinde sebepsiz mobilya iade hakkınız oluyor.

Mağazanın iade almama hakkı var mı?

Mağazanın iade almama hakkı var mı?, Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek mal/hizmetler, hızla bozulan ve son kullanma tarihi geçen mal/hizmetler, tek kullanımlık mal/hizmetler, kopyalanabilir her türlü yazılım ve programlardır.

Memnun kalmadığım bir ürünü nasıl iade edebilirim?

Memnun kalmadığım bir ürünü nasıl iade edebilirim?, Hayır, alamazsınız. 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereğince, mağaza, işyeri gibi satış mekânlarında yapılan peşin satımlarda satışa konu mallarda herhangi bir ayıp yoksa tüketicilerin değişim veya iade etme hakkı bulunmamaktadır.

Bir ürün iade almayan Mağaza nereye şikayet edilir?

Bir ürün iade almayan Mağaza nereye şikayet edilir?, İade işlemi için, ürün ile birlikte orijinal faturanın (sizde bulunan tüm kopyaları) yanı sıra iade sebebini içeren bir dilekçe de göndermelisiniz. Ürün seçiminde uyumsuzluk problemi yaşanabilecek ürünler için, sipariş vermeden önce uyum konusunda teknik destek almanız önemlidir.

Mağazadan iade kaç gün?

Mağazadan iade kaç gün?, BTK Tüketici Sitesi. BTK Bilgi ve İhbar Merkezi'ne 120 Numaralı Telefon Kanalıyla Ulaşılabilmektedir.

Hangi durumlarda cayma bedeli ödenmez?

Hangi durumlarda cayma bedeli ödenmez?, Mağazadan alınan ürünün iadesi kaç gündür sorusunun cevabı bu kapsamda şu şekilde cevaplanabilir: Bazı mağazalar 15 (on beş) gün içinde satın alınmış ürünü koşulsuz olarak aynen iade alırken birtakım mağazalar 7 bir hafta arasında bazıları ise aynı gün koşulsuz olarak ürün iadesi yapmaktadır.

Istikbal'de iade var mı?

Istikbal'de iade var mı?, İnternet hızının düşük olması gibi sebeplerle internetten beklenen verimin alınmaması durumlarında, taahhütlü aboneliklerinizi, Tüketici Koruma Kanununa göre cayma bedeli olmadan fesih edebilirsiniz.

Mobilya siparişi iptal edilir mi?

Mobilya siparişi iptal edilir mi?, Siparişinizin tamamını ya da bir kısmını iptal veya iade etmek için “Hesabım” sayfası içerisinde “Siparişlerim” sekmesinden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca işlemleriniz için 0 850 222 33 44 - 444 33 44 numaralı destek hattımızı arayabilirsiniz.

Aldığım ürünü iade etmek istiyorum ne yapmalıyım?

Aldığım ürünü iade etmek istiyorum ne yapmalıyım?, a) ALICI, STANDART ÜRÜN/ler'de teslim tarihinden itibaren 14(ondört) gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin veya cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. ALICI'nın cayma hakkına ilişkin süresi mal teslimine ilişkin sözleşmelerde ALICI'nın ÜRÜN/ler'i teslim aldığı gün başlar.

Iade kabul etmemek yasal mıdır?

Iade kabul etmemek yasal mıdır?, 1. 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği gereğince alıcı, hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin, satın aldığı ürünü teslim tarihten itibaren 14 (ondört) gün içerisinde cayma hakkını kullanarak iade edebilir.